Jakość biżuterii srebrnej ma znaczenie.

Jakość biżuterii srebrnej ma znaczenie.

   

  Biżuteria srebrna jak każdy produkt konsumencki może być wykonana lepiej jak i gorzej.

Jest kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę:

Próba biżuterii srebrnej - biżuteria srebrna próby 925 jest najlepszą próbą i kupując właśnie taką biżuterię mamy pewność, że jest to najwyższa próba dla biżuterii srebrnej. Dobrej jakości biżuteria srebrna nie zawiera niklu, ani innych sztucznych domieszek, które mogą uczulać bądź stanowić zagrożenie dla zdrowia. Uważajmy na biżuterię srebrną próby 875, 830, 800 - biżuteria wykonana z tej próby może okazać się bardzo nietrwałą i może szybko ulec deformacji. 

Powłoka biżuterii- dla lepszego zabezpieczenia, dobrej jakości biżuteria srebrna jest pokryta rodem nazywa się ją biżuterią rodowaną. Właśnie dzięki tej powłoce biżuteria nabiera pięknego koloru, przypominając biżuterię z białego złota oraz staję się bardziej odporna na zarysowania czy czernienie.

Cena biżuterii - w dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej sklepików, sprzedawców, którzy oferują tanią biżuterie. Cena oczywiście ma znaczenie, ale uważajmy na zbyt przesadne ceny biżuterii srebrnej. Czasem naprawdę warto dopłacić do dobrej jakości biżuterii niż później żałować zakupu, ponieważ biżuteria okazała się słabej jakości. 

Pamiętajmy, że biżuteria wykonana bardzo starannie i zabezpieczona powłokami ochronnymi, to produkt delikatny, który wymaga dbania by mógł służyć bardzo długo.

Starajmy się uważać na zachęcających marketingiem oszustów i wybierajmy sprawdzonych producentów biżuterii, dostawców, sklepy i salony jubilerskie. Kupując biżuterię u sprawdzonych jubilerów, mamy pewność, że biżuteria będzie dobrej jakości i posłuży nam na lata.